Dlaczego warto postawić na pieluchomajtki?

Pieluchomajtki – niezmiernie podobne do pieluch

Pieluchomajtki BEE – Pampers Pants 4 kojarzyć się mogą z pieluchomajtkami wyprodukowanymi dla osób schorowanych oraz dla osób starszych. Wiemy jednak, że zostały one stworzone z myślą o dzieciach i naprawdę mają swoje zalety wręcz niezaprzeczalne.

Pieluchomajtki pełnią identyczną funkcję jak pieluszki tradycyjne. Jednak cieszą się od nich powodzeniem większym, szczególnie wśród mam ruchliwych wyjątkowo dzieci oraz dzieciaków nieokiełznanych. Przydatne są także dla maluszków, które ukończyły trzeci rok życia, a za nic nie chcą one korzystać z nocników.

Przede wszystkim pieluchomajtki są bezpieczne. Bardzo podobnie jak pieluszki tradycyjne, pieluchomajtki zapewniają naszym dzieciom spore poczucie suchości oraz umożliwiają poruszanie się niezwykle sprawne. W pieluchomajtkach dzieciom jest nawet bardziej wygodnie. Są miękkie oraz elastyczne. Nie krępują w żadnym wypadku ruchów dziecka. Co więcej dzieci mogą w nich się bawić oraz także biegać jak szalone. Jeśli chodzi o wnętrze pieluchomajtek, to zabezpieczone jest ochraniaczami, które przepuszczają jednocześnie wilgoć. Dzięki temu rodzic nawet dziecka najbardziej aktywnego nie musi martwić się, ze podczas szaleństwa cała zawartość pieluchomajtek pojawi się niespodziewanie na zewnątrz.

Od wewnętrznej strony pieluchomajtki powinny być miękkie niczym bawełna, aby nie powodować na skórze dziecka odparzeń. Niektórzy z producentów oferują wersje osobne dla dziewczynek oraz chłopców, co jeszcze bardziej ułatwi wszelkie sprawy związane z przewijaniem.

Nauka samodzielności

Na pewno noszenie pieluchomajtek zaakceptują dzieci niezmiernie samodzielne. Jednak nie tylko. Także te, u których każda zmiana pieluszki przypomina wojnę niekończącą się pomiędzy wyginającym się bobaskiem i jego, troszkę zdenerwowanym rodzicem. Maluszki, które się potrafią już ubierać samodzielnie, dzięki pieluchomajtkom poczują się bardziej dorosłe. W końcu osoby dorosłe noszą majtki, a nie przybieramy im pieluszek. Dzieci, które uciekają na widok pieluszki klasycznej, przy pomocy pieluchomajtek znacznie łatwiej jest okiełznać. Zakładamy je bardzo szybko, w stojącej pozycji. W zasadzie to nasze dziecko nie musi przerywać swojej zabawy. Nie musimy dziecka kłaść na przewijaku i tam się mocować z nim. Weźmy to pod uwagę i na poważnie przemyślmy zakup właśnie pieluchomajtek. Jest to strzał w dziesiątkę. Przekonajmy się o tym na własnym przykładzie.

Zdjęcie utworzone przez pch.vector - pl.freepik.com